W czwartek w godzinach wieczornych doszło do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Zawadka Rymanowska. Na miejsce zostały wysłane jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Krosna oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Dukli.

Pożar wybuchł około godz. 18:30. Na szczęście pożar został szybko zauważony przez domowników, którzy powiadomili straż pożarną. Mieszkańcy przestraszeni odgłosem palącej się sadzy zaczęli sami gasić ogień piaskiem w palenisku przed przybyciem jednostek straży pożarnej.

- Jako pierwsza dojechała na miejsce zdarzenia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Dukli, która podjęła działania gaśnicze. Przy zamkniętym dopływie powietrza do kuchni kaflowej dukielscy strażacy gaśnicą proszkową ugasili ogień - relacjonuje bryg. Mariusz Kozak, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

Ze względu na wczesną porę i szybką interwencję straży nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na konstrukcję budynku. Działania strażaków trwały prawie 2 godziny.