Wczoraj ok. godz. 21:25 na drodze krajowej nr 19 w Nowej Wsi (gmina Dukla) samochód ciężarowy z naczepą marki Mercedes na serbskich numerach rejestracyjnych, jadący w kierunku Barwinka, na łuku zjechał z drogi i przewrócił się na prawy bok.

Uszkodzony pojazd wraz z naczepą leżał całkowicie poza drogą, a kierujący pojazdem opuścił kabinę przed przybyciem służb ratowniczych nie odnosząc żadnych obrażeń. Samochodem przewożone były artykuły spożywcze które nie wysypały się na zewnątrz naczepy - chłodni.

Na miejsce zdarzenia zadysponowana została jednostka OSP KSRG Dukla oraz 2 zastępy z KM PSP Krosno. Działania strażaków z OSP i PSP polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonym pojeździe, przepompowaniu wyciekającego paliwa z uszkodzonego zbiornika do plastikowej beczki przy użyciu pompy Lutz (około 150 litrów), zneutralizowaniu i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z jezdni uszkodzonych fragmentów karoserii oraz ziemi - informuje Naczelnik Wydziału
Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie bryg. Mariusz Kozak.

W działaniach trwających prawie 3,5 godziny brały udział 3 zastępy i 8 strażaków z KM PSP Krosno, w tym lekki samochód ratownictwa chemicznego oraz 1 zastęp i 6 strażaków z OSP KSRG Dukla, a także policja.