W dniach od 3 do 7 marca, w godzinach od 8:00 do 15:00, w Szkole Podstawowej w Iwli odbędzie się zbiórka elektroodpadów. Oddając zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pozbędziesz się kłopotu oraz zadbasz o środowisko. Organizatorami zbiórki są uczniowie Szkoły Podstawowej w Iwli.

Do Szkoły Podstawowej w Iwli można przynieść telewizory, komputery, telefony, radia, zabawki elektroniczne czy sprzęt AGD.

Szkoła Podstawowa w Iwli bierze udział w konkursie "Aktywni dla klimatu", który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu "Zmieniaj nawyki - nie klimat!" mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych.
Konkurs przebiega w dwóch etapach. Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych i metod przeciwdziałania tym zmianom oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii. W ramach podjętych zadań, uczestnicy zgłębią wiedzę na temat klimatu, poznają formy ochrony klimatu, podejmą własne działania w tej dziedzinie. Ponadto nauczą się różnych form współpracy ze społecznością szkolną i lokalną oraz poznają zasady przeprowadzania akcji społeczno - promocyjnej zbiórki elektroodpadów w swoim regionie.Szkołę Podstawową w Iwli reprezentuje zespół "Zielony patrol" w składzie Kasia Dubiel, Julia Kluk, Natalia Woźniak, Maciek Szwast i Norbert Urbański.

spiwla.dukla.pl