MOPS - nieudolna praca Pań

  • Tomik
  • Tomik Avatar Autor
2017/04/05 19:01 #8116 przez Tomik
Tomik stworzył temat: MOPS - nieudolna praca Pań
Zapraszam do obejrzenia odcinka programu ,,Uwaga'' z dnia 04.04.20017r., jak nasze Panie z Mops-u wykonują swoją pracę, a raczej w ogóle tego nie robią. To nie jedyny przypadek w samym Równem, kiedy Mops ma się zajmować starszą osobą , a tego nie robi! Tak samo było u zmarłego niedawno Pana G. Mieszkał w nieludzkich warunkach tak samo jak ta kobieta, wyręczały się innymi osobami. Pytanie gdzie te Damy były? Bo w pracy ich ciągle nie ma , a jak się tam dzwoni to o niczym nie mają pojęcia! Pomyliły się z powołaniem , a raczej go nigdy nie miały, zwalają winę na kobietę, której dały 2 godz. pracy dziennie przy osobie leżącej i wymagają wszystkiego. Może same zakaszą rękawy i zobaczą jak wygląda taka praca. Zamiast papieroska jeden od drugiego i spacerku po dukielskim bazarku, niech ruszą tyłki i częściej jeżdżą na wywiady i sprawdzają pracę ludzi których zatrudniają. Ale jaki Pan taki Kram!!! Bo jak widać w programie ,,Uwaga" sporo czasu ich tam nie było. Brawo!!! za nieudolność Pań! Wstyd!
  • opiekun
  • opiekun Avatar Autor
2017/04/10 07:11 #8118 przez opiekun
opiekun odpowiedział w temacie: MOPS - nieudolna praca Pań
Na wstępie do Pani Dorotki niby "od kotów", to nawet do telewizji nie dało się posprzątać po tych kotach-a może tvn nie kazał sprzątać. A co do warunków Pani Leokadii, to nie są złe. Widziałem dużo gorsze. A taka opiekunka jak by codziennie nie 2 godziny tylko 30 min. przeznaczyła na ogarnięcie domu to by było czysto. Bo niby kto by miał tam na brudzić oprócz kotów. Co do MOPS-u to ewidentny brak kontroli i tyle.
  • opiekunki
  • opiekunki Avatar Autor
2017/04/26 06:59 #8120 przez opiekunki
opiekunki odpowiedział w temacie: MOPS - nieudolna praca Pań
Miałam w rodzinie chorych potrzebujących opieki i opiekunki kolejne, którym płaciłam coraz to wieksze pięniądze prywatnie. Te kobiety które mają trochę czynnego mózgu to pojechaly za granicę sprzątać za DUŻE pieniądze a te które zostaly z różnych powodów w kraju i nie mają pracy to nie wiedzą jak to się robi bo same mają w domu brud. Przychodzą i popatrzą że jeszcze pacjent żyje, wezmie pieniądze i idzie na zakupy na te dwie godziny żeby nie wąchać bo śmierdzi. A ludzi do pracy przy chorych szuka Pomoc Rodzinie jedna 70-letnia kobieta. I to w tym jest problem, bo niby jak jedna osoba ma kontrolować kilkanaście sprzątających opiekunek?

  • Maria
  • Maria Avatar Autor
2017/05/24 19:10 #8125 przez Maria
Maria odpowiedział w temacie: MOPS - nieudolna praca Pań
Piszę do tych przerazonych , którzy uważają że panie z MOPS będą pukać od domu do domu i pytać: A może coś potrzeba? Może podesłac sprzątającą? Może zabrać staruszka do biura i zaopiekować się nim lub nią? To tak samo jakby winić nauczyciela że dziecko przyszło bez odrobionego zadania do szkoły albo księdza czemu ludzie grzeszą. Nic tak nie poprawia świadomości jak własne doświadczenie... poczekaj jak się postarzejesz.
Zasilane przez Forum Kunena