Rewitalizacja rynku

• karol
  • karol Avatar Autor
2017/10/03 06:27 #8243 przez karol
karol stworzył temat: Rewitalizacja rynku
Podobno powstało stowarzyszenie które ma zająć się rewitalizacją rynku dukielskiego. Czy ktoś coś wie czy to plotka???
  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
2017/10/03 10:57 #8244 przez Anonim
Anonim odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
Też jestem ciekaw i podobne rzeczy słyszałem. Nie wiem co miałoby być zrewitalizowane, ale jak patrzę na te okropne, nowe elewacje kamienic i budżetowe okna w kamienicach to nie wiem, czy da się cokolwiek z tego starego, dukielskiego uroku uratować :)
  • karol
  • karol Avatar Autor
2017/10/03 11:10 #8245 przez karol
karol odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
Kto się tym zajmuje? Może wspólnie cos wymyslimy.

• egeszegedre
  • egeszegedre Avatar Autor
2017/10/03 11:24 #8246 przez egeszegedre
egeszegedre odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
Jacku, dziękujemy za czujność.A stowarzyszenie podobno tworzy się. Co prawda w
bólach , ale do przodu. Nie ma pośpiechu. Podobno czekają na nową władzę, bo ta
czego się nie czepi, to spitoli. Niestety nie pomoże ono w muralach z Rabinami, bo
za bardzo przypominały by one Związek Sowiecki-gdzie nie spojrzysz tam Lenin.
Ale ciekawi mnie jaki będzie następny wniosek. Wieść niesie, że przed wejściem do
synagogi Duklanie będą obmywać nogi starszym braciom w wierze. Podobno ma to robić Ochotnicza Straż pożarna z Dukli z węża, bo to na ich budynku miał być Rabin. Nie wiem czy to prawda, być może to plotka. Gdyby jednak, to niech gmina kupi strażakom jakąś redukcję, co by tym turystom nie wywinęło paznokci do góry.
  • też katolik
  • też katolik Avatar Autor
2017/10/08 00:04 #8250 przez też katolik
też katolik odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku

egeszegedre napisał: Jacku, dziękujemy za czujność.A stowarzyszenie podobno tworzy się. Co prawda w
bólach , ale do przodu. Nie ma pośpiechu. Podobno czekają na nową władzę, bo ta
czego się nie czepi, to spitoli. Niestety nie pomoże ono w muralach z Rabinami, bo
za bardzo przypominały by one Związek Sowiecki-gdzie nie spojrzysz tam Lenin.
Ale ciekawi mnie jaki będzie następny wniosek. Wieść niesie, że przed wejściem do
synagogi Duklanie będą obmywać nogi starszym braciom w wierze. Podobno ma to robić Ochotnicza Straż pożarna z Dukli z węża, bo to na ich budynku miał być Rabin. Nie wiem czy to prawda, być może to plotka. Gdyby jednak, to niech gmina kupi strażakom jakąś redukcję, co by tym turystom nie wywinęło paznokci do góry.

@egeszegedre
Ciekawe, którą kamienicę w Rynku zabrali Żydom dukielskim twoi krewni.
Cos za bardzo ci przeszkadzają dukielscy rabini.
Wiesz ilu Żydów żyło w Dukli przed wojną?
Co sie stało z ich własnością, też wiesz?
  • met
  • met Avatar Autor
2017/10/12 10:28 #8252 przez met
met odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
Bardziej pasuje reanimacja rynku i Dukli, radni najsłabsi w historii miasteczka!!!

• hanka
  • hanka Avatar Autor
2017/10/12 12:02 #8253 przez hanka
hanka odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
Przecież od lat ci sami radni , więc czemu się dziwić.
  • Sonar
  • Sonar Avatar Autor
2017/10/13 17:09 #8255 przez Sonar
Sonar odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
Zgadza się, Ci sami radni od lat. Dbają więc o siebie , swoje posadki(pieniążki wpadają jak renta), nie dopuszczając nikogo spoza ich kółka - tak im jest dobrze i to dzięki wyborcom. Nawet sesja trwa 1-2 godzin, przyklepią co ustalili i do domu. Gdzie te czasy, co sesja trwała ładnych kilka godzin i wypełniona była dyskusją. Moim zdaniem ta ekipa wypaliła się już, czas więc na zmiany, świeżą krew i nowe pomysły
  • ed
  • ed Avatar Autor
2017/10/14 04:53 #8257 przez ed
ed odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
Wielu z nich traktuje Duklę jak dojną krowę i to są fakty, najwyższa pora ich zmienić!!!
  • hanka
  • hanka Avatar Autor
2017/10/16 09:00 #8259 przez hanka
hanka odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
Ale niech mi ktoś odpowie na pytanie-kto na nich głosuje ,skoro panuje ogólne niezadowolenie z ich pracy? Jakim cudem pełzną z kadencji na kadencję ? Kogokolwiek zapytam, to każdy na nich psioczy , a po wyborach ..pach-znowu całą grupą zasiadają w radzie.

• Sonar
  • Sonar Avatar Autor
2017/10/16 14:19 #8260 przez Sonar
Sonar odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
Kto głosuje?? Proste jak budowa cepa. Głosują same starsze osoby, czyli babcie, dziadki i Ci, którym wystarczy zjeść i napić się. A jeszcze jak władze w pierwszych ławkach siedzą, to mają głosy na bank. Wiesz jeszcze dlaczego?? Bo tylko najstarsze pokolenie chodzi na wybory i to ich głosy tylko decydują o wygranych wyborach, młodzi ludzie nie interesują się niczym, im tylko wszystko się należy....... Starsi nie czytają internetu, nigdzie nie jeżdżą ( chyba że na wycieczki z klasztoru), zresztą co oni w życiu widzieli oprócz roboty?? Może młodzi ludzie powinni edukować domowników, porównać Duklę z jakimś innym miasteczkiem itd, itp Może wtedy się coś zmieni. Póki co , obecna ekipa żeruje właśnie na starszych.
  • Peter
  • Peter Avatar Autor
2017/10/18 14:24 #8261 przez Peter
Peter odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
No niestety, świadomość społeczna w naszej gminie jest na bardzo niskim poziomie. Dopóki wy młodzi nie zaczniecie uświadamiać najstarsze pokolenie o sytuacji w gminie i jej konsekwencjach, dopóty nic się tu nie zmieni. Ale jak to się mówi- Jak sobie pościelecie, tak się wyśpicie. Teraz pracujecie już tylko na siebie. Bo kto ma pracę czy już emeryturę, dom i przyzwyczajony jest do takiego poziomu życia, jemu prawdopodobnie nic już oprócz zdrowia nie potrzeba. A to wy za 10,20 czy 30 lat zostaniecie tutaj na własnym garnuszku. Oby w nie najbardziej zapuszczonej dziurze na końcu Polski.
  • tatar
  • tatar Avatar Autor
2017/10/20 19:08 #8263 przez tatar
tatar odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
Prawdę piszesz Peter! Prawdę!
  • Eve
  • Eve Avatar Autor
2017/10/23 12:14 #8270 przez Eve
Eve odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku

też katolik napisał:

egeszegedre napisał: Ciekawe, którą kamienicę w Rynku zabrali Żydom dukielskim twoi krewni.
Cos za bardzo ci przeszkadzają dukielscy rabini.
Wiesz ilu Żydów żyło w Dukli przed wojną?
Co sie stało z ich własnością, też wiesz?

Ale o co Ci chodzi?? U nas w rynku wszyscy mają papiery. Kupowali zwyczajnie od Żydów-od właścicieli, albo kto się podał za własciciela. Jeżeli właściciele wojny nie przeżyli, majątkiem dysponowała najbliższa rodzina. Resztę skomunalizowano. Co do muralu, to nie wiem skąd taki pomysł. Przecież w żydowskiej tradycji zakazuje się malowania wizerunków osób w świątyniach i miejscach publicznych. Chasydzi jakby to zobaczyli, to nie wiem.......:-)

• Sven
  • Sven Avatar Autor
2017/10/27 13:19 #8272 przez Sven
Sven odpowiedział w temacie: Rewitalizacja rynku
Dobrze napisałaś(łeś) w żydowskiej tradycji nie ozdabia się ścian świątyń i nie oddaje się czci ludzkim wizerunkom... ale czy my w Dukli mamy i kultywujemy żydowską tradycję?? Zastanów się. A mural to wspaniały pomysł, nowoczesna forma upamiętnienia. Ale w Dukli wszystko co ma jakikolwiek pierwiastek postępu musi być zduszone w zarodku. :( I nie bardzo rozumiem, co mają Chasydzi do dukielskiego muralu?
Zasilane przez Forum Kunena