Ana

• Dukielski Wróżbita
  • Dukielski Wróżbita Avatar Autor
2017/07/04 18:51 #8146 przez Dukielski Wróżbita
Dukielski Wróżbita stworzył temat: Ana
:evil: Dziś wchodząc na stronę stowarzyszenia Sztetl Dukla, przeczytałam o nowym projekcie tego stowarzyszenia pt."Czary, gusła, zabobony ludu dukielskiego - warsztaty filmowe", który jest wspierany przez Urząd Gminy Dukla !!!. Zastanawiam się, czego ten Pan będzie jeszcze uczył nasze dzieci? Przybliża się im już tradycję i religię żydowską, a teraz będą zdobywać wiedzę o czarach i zabobonach. I to wszystko sponsorowane przez UG. Zastanawiam się ile to kosztuje i co . Bo zawsze jakoś gmina nie ma pieniędzy na kawałek drogi na osiedlu, załatanie dziury w drodze, wyprostowania pokrzywionych chodników, wyrównania poboczy itd, itp. Nie wiem, czy ten Pan zdaje sobie sprawę, jaki wpływ mają wszelakie zabobony, gusła i czary na dzieci.One nie traktują tego do końca jak Sci-fi.:evil:
  • Duklanka
  • Duklanka Avatar Autor
2017/07/06 15:39 #8147 przez Duklanka
Duklanka odpowiedział w temacie: Ana
Panie Wróżbito, a wpadł Pan kiedyś na taką świetną informacje, że Urząd Gminy ma podział pieniędzy na różne cele, projekty czy konkursy? Obstawiam, że nawet złotówka z kwoty przeznaczonej na proste drogi i chodniki na osiedlu nie zostanie przeznaczona na ten film :)

Poza tym, dzieci o których Pan pisze (swoją drogą to już właściwie młodzież licealna) mają wystarczającą wiedzę i rozwiniętą umiejętność logicznego myślenia, że poradzą sobie ze zrozumieniem co to "zabobony" czy "gusła". Ale rozumiem, jeśli ma Pan odmienne zdanie na ten temat :)
  • Harry P.
  • Harry P. Avatar Autor
2017/07/06 17:29 #8148 przez Harry P.
Harry P. odpowiedział w temacie: Ana

Dukielski Wróżbita napisał: :evil: Dziś wchodząc na stronę stowarzyszenia Sztetl Dukla, przeczytałam o nowym projekcie tego stowarzyszenia pt."Czary, gusła, zabobony ludu dukielskiego - warsztaty filmowe", który jest wspierany przez Urząd Gminy Dukla !!!. Zastanawiam się, czego ten Pan będzie jeszcze uczył nasze dzieci? Przybliża się im już tradycję i religię żydowską, a teraz będą zdobywać wiedzę o czarach i zabobonach. I to wszystko sponsorowane przez UG. Zastanawiam się ile to kosztuje i co . Bo zawsze jakoś gmina nie ma pieniędzy na kawałek drogi na osiedlu, załatanie dziury w drodze, wyprostowania pokrzywionych chodników, wyrównania poboczy itd, itp. Nie wiem, czy ten Pan zdaje sobie sprawę, jaki wpływ mają wszelakie zabobony, gusła i czary na dzieci.One nie traktują tego do końca jak Sci-fi.:evil:

To i tak dobrze Pani Aniu, w końcu ten Pan zaczął nazywać rzeczy po imieniu. Dla mnie większość jego działań to jakieś czary............

• Anonim
  • Anonim Avatar Autor
2017/07/09 16:47 #8149 przez Anonim
Anonim odpowiedział w temacie: Ana
Wszystkie kultury jakie istnieją na dukielszczyźnie mają prawo do istnienia. Natomiast ja jako Polak nie poczuwam się do obowiązku wspierania jakiś guseł, które nie są ani polskie ani słowiańskie. Władze miasta powinni się zastanowić na co wydają podatników pieniądze. Z wyrazami szacunku wyborcy.
  • WIERZĄCY
  • WIERZĄCY Avatar Autor
2017/07/12 15:37 #8153 przez WIERZĄCY
WIERZĄCY odpowiedział w temacie: Ana
A CO NA TO DUKIELSKIE BABCIE, CO TO WSPOMAGAJĄ RADIO tzw "OJCA".......czy już powiadomiły redymptorystów??
  • Kasia
  • Kasia Avatar Autor
2017/12/12 13:37 #8309 przez Kasia
Kasia odpowiedział w temacie: Ana
Proponuję udać się do dukielskiej Biblioteki Publicznej, wypożyczyć film, obejrzeć i wtedy ewentualnie, zabrać głoś na ten temat ;)

Zasilane przez Forum Kunena