Od 1 stycznia operatorem pocztowym, dostarczającym przesyłki wymiaru sprawiedliwości, nie jest już Poczta Polska lecz Polska Grupa Pocztowa S.A., która wygrała przetarg na tę usługę. Awizowane przesyłki można odbierać w dwóch jednym w naszej gminie punktach odbioru.

Jeżeli doręczyciele Polskiej Grupy Pocztowej nie zastaną adresata, zostawiają awizo ze wskazanym adresem placówki, w której odbierzemy korespondencję.Jak podaje Polska Grupa Pocztowa na terenie gminy Dukla znajdują się dwa punkty odbioru awizowanych przesyłek. Okazuje się jednak, że w punkcie zlokalizowany w Wietrznie nie można już odbierać przesyłek.

Awizowane przesyłki z sądów oraz prokuratury można odbierać w sklepie spożywczym, który znajduje się w Łękach Dukielskich nr 73A (w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej). Jest to obecnie jedyne takie miejsce w gminie Dukla.

[Aktualizacja]
PGP zaktualizowała listę placówek w których można odebrać przesyłki awizowane. Drugim punktem jest sklep przemysłowy zlokalizowany w Dukli przy ul. Św. Jana z Dukli 9. Na awizo jest informacja ze wskazanym adresem placówki, w której odbierzemy korespondencję. Punkt odbiory w Wietrznie nadal jest na liście mimo że nie można już odbierać w nim przesyłek.