13 marca ukaże się pierwszy od trzynastu lat studyjny album dukielskiej grupy Lux Occulta pt. 'Kołysanki'. W poniedziałek zespół zaprezentował utwór 'Samuel wraca do domu'.

Jak poinformowała grupa, płyta "Kołysanki" ukaże się 13 marca 2014 roku o godzinie 13.49. - Wydawnictwo własne, więc jedynymi wąsatymi grubasami, którzy utuczą się na waszej krwawicy będą członkowie zespołu. - pisze Lux Occulta na Facebooku.

W poniedziałek 17 lutego ruszyła przedsprzedaż płyty. Płyta dostępna jest w wersji normalnej oraz z koszulką dostępną tylko z płytą i tylko w przedsprzedaży.

Ruszyła również nowa oficjalna strona zespołu pod adresem www.luxocculta.pl. Na stronie można posłuchać utworu 'Samuel wraca do domu' oraz zamówić płytę.

Zespół Lux Occulta powstał pod koniec 1994 roku w Dukli a pierwsze swoje próby odbywał w kinie "Promień". Dotychczas nagrał cztery płyty "Forever Alone. Immortal" (1996), "Dionysos" (1996), "My Guardian Anger" (1999) i "The Mother and the Enemy" (2001) po wydaniu której w 2002 roku zawiesił swoją działalność. Zespół koncertował u boku m.in. Vader i Behemoth.źródło: internet