9 lutego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli organizował na hali 'Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR Dukla – Rocznik 2003 i Młodsi'.

Do dukielskiego turnieju zgłosiło się siedem drużyn, Ekoball Sanok który, wystawił dwie drużyny, AP Jasło, MOSiR Brzozów, UKS Wojak Wojaszówka oraz MOSiR Dukla I i MOSiR Dukla II. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, mecz trwał trzynaście minut wiec do rozegrania było aż dwadzieścia jeden spotkań co sprawiło że wszystkie dzieci, które przybyły na turniej mogły zaprezentować swoje umiejętności.

Dla najlepszych drużyn i zawodników turnieju zostały przygotowane okazałe puchary, statuetki oraz nagrody, a każda z uczestniczących drużyn otrzymała pamiątkowy puchar. Rywalizacja przebiegała w miłej, sportowej atmosferze nie brakowało też twardej walki, składnych akcji oraz pięknych bramek.

Zwycięzcą turnieju okazała się nasza drużyna MOSiR Dukla I która, odniosła zwycięstwa we wszystkich spotkaniach zdobywając komplet punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Akademia Piłkarska Jasło z dorobkiem trzynastu punktów. Trzecie miejsce zajęła drużyna MOSiR Brzozów. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Bugała (AP Jasło), najlepszym strzelcem został Jakub Stanosz (MOSiR Dukla I ) - 11 bramek a najlepszym bramkarzem wybrany został Seweryn Nycz (MOSiR Dukla I).Bardzo udany turniej dla naszej I drużyny, która Bardzo dobrze rozpoczęła zmagania na dukielskiej hali gromiąc w meczu otwarcia Ekoball Sanok II 6:0. W następnym meczu z mocnym przeciwnikiem z Brzozowa wygraliśmy 1:0 po zaciętym meczu. Mecz z Wojakiem Wojaszówka wygrywamy 5:1 po bardzo dobrym początku, w którym strzelamy szybko trzy bramki i kontrolujemy przebieg spotkania następnie gramy mecz po miedzy naszymi drużynami i pierwsza drużyna gromi młodszych i mniej doświadczonych kolegów aż 10:1. W kolejnym meczu pierwsza drużyna, w którym stawką jest pierwsze miejsce w turnieju spotyka się z AP Jasło, po dramatycznym meczu wygrywamy 1:0 głównie dzięki świetnym paradom w bramce Seweryna Nycza, który raz po raz w końcówce meczu chronił nas przed utratą bramki. W ostatnim spotkaniu zwyciężamy z Ekoballem I 2:1.

Nasza druga drużyna rozpoczyna zawody bardzo dobrze od zwycięstwa 1:0 nad Ekoballem Sanok I jednak w kolejnych meczach było widać brak doświadczenia w takich turniejach i wyniki z meczu na mecz były gorsze, co sprawiło że w całym turnieju zgromadziliśmy tylko jedną wygraną miejmy nadzieje, że z turnieju na turniej chłopcy z drugiej drużyny będą prezentować się coraz lepiej.

Nasze drużyny reprezentowali :
MOSiR Dukla I: Seweryn Nycz, Bytnar Marcel, Bytnar Ernest, Jakub Stanosz, Moszczyński Norbert, Szymon Sporek, Szymon Kołacz, Paweł Gumienny, Skotnicki Eryk, Mateusz Szwast, Aleksander Wróbel, Daniel Gołąbek,
MOSiR Dukla II: Konrad Marchel, Stanisław Stojak, Bartłomiej Pasterczyk, Joseph Aitanun, Grzegorz Budzisz, Szymon Uliasz, Wiktor Batycki, Piotr Parylak, Mateusz Szymański, Filip Pachana, Kacper Kozicki

Najlepsi strzelcy naszych drużyn:
Jakub Stanosz – 11, Moszczyński Norbert – 6, Aleksander Wróbel – 3, Szymon Sporek – 2, Paweł Gumienny - 2Wyróżnienia Indywidualne :
Najlepszy zawodnik – Jakub Bugała ( AP Jasło )
Najlepszy Strzelec – Jakub Stanosz ( MOSiR Dukla I )
Najlepszy Bramkarz – Seweryn Nycz ( MOSiR Dukla I )

Klasyfikacja Końcowa Turnieju :
Miejsce I – MOSiR Dukla I 18 pkt.
Miejsce II – AP Jasło 13 pkt.
Miejsce III – MOSiR Brzozów 10 pkt.
Miejsce IV – Ekoball Sanok I 9 pkt.
Miejsce V – UKS Wojak Wojaszówka 6 pkt.
Miejsce VI – Ekoball Sanok II 3 pkt.
Miejsce VII – MOSiR Dukla II 3 pkt.

Daniel Ożga