W sobotę odbyła się druga runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej na terenie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce organizowana przez MOSiR Dukla.
Trasa w porównaniu do zeszłego roku została zmodyfikowana o krótki odcinek techniczny oraz mini skocznie usytuowaną nad leżącym drzewem. Trasa o długości 3,2 km i przewyższeniu 101 m przebiegała głównie odcinkami leśnymi, asfalt jedynie na kilku metrowych fragmentach pozwalający na swobodne łyknięcie żela oraz uzupełnienie płynów w organizmie. Łącznie we wszystkich kategoriach wystartowało 116 zawodników. Najpierw startowały kategorie dziecięce, które od zależności, w jakim wieku były ścigały się na trasie specjalnie dla nich przygotowanej. Po kategoriach dziecięcych można było obejrzeć ciekawe wyścigi w kat. Senior oraz Masters I, zawodnicy tych dystansów objeżdżeni w różnych zawodach prezentowali wysoki poziom wytrzymałościowy oraz techniczny. Gdy kurz na trasie opadł, zawodnicy byli dekorowani pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz pucharami.

W zawodach wzięła liczna grupa kolarzy naszej sekcji, począwszy od najmłodszych, na weteranach kończąc. Bardzo mocną grupę mamy w kat. Junior 17 - 19 lat, w której kilkoro naszych zawodników prezentuje podobny poziom. Cieszy zaangażowanie rodziców najmłodszych adeptów, bez "spinki" pozwalając dzieciakom na zabawę. 

Zapraszamy na kolejną; trzecią rundę, która zostanie rozegrana 9 lipca w Wietrznie.

Zobacz: pełne wyniki, zdjęcia, zdjęcia