Fanów skoków narciarskich i białego szaleństwa zapraszamy do Dukli, gdzie odbędą się Otwarte Zawody Amatorskie w Skokach Narciarskich.
Zawody Amatorskie w Skokach Narciarskich odbędą się w niedzielę 5 lutego w Dukli na skoczni narciarskiej na wzgórzu Franków.

- Skocznia narciarska na Frankowie (534 m n.p.m.), najwyższym wzniesieniu w Dukli na Podkarpaciu została zbudowana na początku lat 60. XX wieku przez lokalną firmę o nazwie "Labor", która produkowała wówczas sprzęt górniczy. W latach 60. i 70. XX wieku bardzo często korzystano ze skoczni K30 i organizowano na niej lokalne konkursy skoków narciarskich. Rozgrywano tutaj także konkursy w ramach lokalnego turnieju czterech skoczni, który obejmował także obiekty w Sanoku, Iwoniczu-Zdroju i Zagórzu. Ówczesny rekord obiektu wynosił 35 m. W 2001 roku amatorzy skoków narciarskich reaktywowali ten obiekt i aż do dzisiaj korzystają oni z tego starego progu. Ci młodzi ludzie skaczą całkiem daleko - ich amatorski rekord jest tylko o 2 metry gorszy od rekordu "profesjonalistów" i wynosi 33 m a ustanowił go w 2005r Łukasz Kuczała - czytamy na stronie organizatorów niedzielnych zawodów.

Początek zawodów zaplanowano na godz. 13:00. - Zachęcamy do przybycia na skocznię, nagrody dla kibiców, również przygotowaliśmy nagrody rzeczowe dla zawodników, gorąca herbatka i kiełbaska z grilla DARMOWA ! - zachęcają organizatorzy.

Gdzie znajduje się skocznia?
Współrzędne GPS: 49°34'15.8"N 21°41'05.2"E

Jak dojść do skoczni?
1. Samochody można zaparkować obok Sanktuarium św. Jana z Dukli, dalej należny iść w górę w kierunku wysypiska śmieci. Przed wysypiskiem skręcić w prawo w kierunku lasu.
2. Samochody można zaparkować w pobliżu Stacji Paliw "Orlen" w Zboiskach. Należy iść drogą pomiędzy stacją paliw a restauracją aż do przekaźników. Na wysokości przekaźników skręcić w prawo w kierunku lasu

Fanpage zawodów: https://www.facebook.com/Skocznia-Narciarska-Franków/