Dwudziestu siedmiu kandydatów, reprezentujących 10 dyscyplin sportowych i 22 kluby, ubiegać się będzie o miano najpopularniejszego sportowca powiatu krośnieńskiego w 2013 roku. O laury popularności powalczy także 9 trenerów i 10 działaczy. Wśród nominowanych jest 5 osób związanych z Gminą Dukla.

Głosowanie potrwa do 5 lutego 2014 roku, a laureatów poznamy podczas wielkiego finału 20 lutego 2014 roku w Jaśliskach.

Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w 2013 roku tradycyjnie organizuje Starostwo Powiatowe w Krośnie przy współpracy dziesięciu gmin powiatu krośnieńskiego ziemskiego i redakcji tygodnika "Nowe Podkarpacie".

Podobnie jak w poprzednich trzech latach, Czytelnicy "Nowego Podkarpacia" i dwumiesięcznika "Nasz Powiat" wybiorą pięciu najpopularniejszych sportowców oraz trenera i działacza. Natomiast kapituła plebiscytu wybierze pięciu najlepszych sportowców spośród kandydatów, którzy osiągnęli sukcesy na poziomie ponadgminnym. Laureaci zostaną uhonorowani statuetkami autorstwa Andrzeja Samborowskiego - Zajdla, artysty rzeźbiarza, absolwenta krakowskiej ASP.
Głosować będzie można tylko na oryginalnych kuponach zamieszczanych w "Nowym Podkarpaciu" i "Naszym Powiecie" oraz tylko na nominowanych kandydatów do plebiscytu (inne nazwiska nie będą uwzględniane), a także poprzez sms-y. Regulamin plebiscytu i zasady głosowania zamieszczamy poniżej. Kupony przyjmujemy do 5 lutego 2014 r. (decyduje data stempla pocztowego). Zapraszamy do zabawy.

Uwaga Czytelnicy! W przypadku takich samych nazwisk: piłkarza Iwonki Iwonicz Jakuba Zimy i biegacza KKB MOSiR Krosno Pawła Zimy, prosimy - jeżeli będziecie głosować na nich - wpisywać na kuponach oprócz nazwisk także pierwszą literę lub pełne imię kandydata, bo inaczej nie będziemy wiedzieli komu zaliczyć punkty i głos będzie nieważny.
Cyfra przy personaliach każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym.

Z nich wybieramy:
SPORTOWCY (PKS)
1. Konrad Bil (MUKS Podkarpacie Jedlicze, biegi narciarskie)
2. Jerzy Biłas (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna)
3. Brygida Bożek (MUKS Podkarpacie Jedlicze, strzelectwo)
4. Jakub Czyż (Kuźnia Stalowa Wola, koszykówka)
5. Tomasz Futyma (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna)
6. Krzysztof Gajda (Bike Team Jedlicze GOSiR, kolarstwo Górskie)
7. Tomasz Kasperkowicz (Karpaty Krosno, piłka nożna)
8. Marcin Kilar (Klub Sportowy Ski Test Kraków, snowboard)
9. Maciej Kiszka (Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, lekkoatletyka)
10. Hubert Kopczyk (UKS TTKF Dukla, tenis stołowy) - wyróżniający się zawodnik II-ligowej drużyny. Jego osiągnięcia to: awans z pierwszą drużyną UKS TKKF MOSiR Dukla do II ligi, wicemistrz Podkarpacia kadetów w grze indywidualnej i deblowej, udział we wszystkich turniejach ogólnopolskich kadetów, 10. miejsce w finale Ogólnopolskiej Gimnazjady, 9. miejsce w mistrzostwach Polski kadetów, 1. miejsce w I Grand Prix Podkarpacia Juniorów.
11. Paweł Krauz (KKS Dwór Kombornia, piłka nożna)
12. Radosław Macnar (LUKS Partyzant Mal-Bud 1 Targowiska, piłka nożna)
13. Józef Maraj (Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących "Podkarpacie", strzelectwo pneumatyczne)
14. Marcela Marcisz - Niemczycka (MKS Halicz Ustrzyki Dolne, narciarstwo klasyczne)
15. Karol Moszczyński (Przełęcz PPMD Dukla, piłka nożna) - lider drużyny juniorów, swoją postawą na boisku przyczynił się do awansu drużyny do Podkarpackiej I Ligi Juniorów. Jest utalentowanym zawodnikiem oraz tytanem pracy. Ma za sobą także występy w drużynie seniorskiej w podkarpackiej IV lidze.
16. Kryspin Paradysz (KKS Budo Krosno, karate)
17. Rafał Penar (Iwonicki Klub Narciarski Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon)
18. Piotr Pietruszka (Przełęcz PPMD Dukla, piłka nożna) - zawodnik seniorskiej drużyny występującej w IV lidze, mający za sobą występy w Stali Mielec, gdzie szkolił się w drużynach młodzieżowych tego klubu. Grę na bardzo dobrym poziomie łączy z pracą szkoleniową w klubie. Jest trenerem juniorów młodszych występujących w Podkarpackiej I Lidze. Jest zawodnikiem niezwykle pracowitym, pewnym zawodnikiem dukielskiej defensywy. Zarówno jego praca i gra jest wysoko oceniana.
19. Dawid Stanisz (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna)
20. Grzegorz Stec (WKS Rędzinianka Wojaszówka, piłka nożna)
21. Adrian Szczurek (KTS GOSiR Krościenko Wyżne, tenis stołowy)
22. Filip Szeller (Krośnieński Klub Sportowy Budo, karate shinkyoshin)
23. Sławomir Szydło (LKS Victoria Kobylany, piłka nożna)
24. Michał Waliszko (Orzeł Faliszówka, piłka nożna)
25. Kamila Zatorska (LUKS Burza Rogi, lekkoatletyka)
26. Jakub Zima (LKS Iwonka Iwonicz, piłka nożna)
27. Paweł Zima (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka)

TRENERZY (T)
1. Mariusz Jakieła (Iwonicki Klub Narciarski Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon)
2. Sylwia Kilar (GOSiR Jedlicze, cheerleadering, lekkoatletyka)
3. Mariusz Kuszaj (UKS Champion Bratkówka, siatkówka)
4. Bogdan Maciejewski (UKS TKKF MOSiR Dukla, tenis stołowy) - trener drużyn UKS TKKF MOSiR Dukla i niezrzeszonej grupy rozgrywkowej, której zawodnicy wygrywają liczne turnieje gminne i powiatowe. Pierwszy zespół awansował w sezonie 2012/13 do II ligi. Jego zawodnicy osiągali sukcesy. Hubert Kopczyk z pierwszą drużyną awansował do II ligi, wicemistrz Podkarpacia kadetów w grze indywidualnej i deblowej, uczestnik wszystkich ogólnopolskich turniejów kadetów, 10. zawodnik finału Ogólnopolskiej Gimnazjady, 9. w mistrzostwach Polski kadetów i 1. w I Grand Prix Podkarpacia Juniorów. Szymon Maciejewski wygrał I Grand Prix Skrzatów i zajął 1. miejsce w wojewódzkim turnieju dzieci (rocznik 2006). Michał Olbrycht zajął 1. miejsce w wojewódzkim turnieju dzieci (rocznik 2004).
5. Mateusz Ostrowski (Partyzant Mal-Bud 1 Targowiska, piłka nożna)
6. Wojciech Patlewicz (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna)
7. Wojciech Rygiel (Akademia Piłkarska Aktiv Pro i Klub Sportowy Florian Rymanów-Zdrój, piłka nożna
8. Damian Wąchała (LKS Tęcza Zręcin, piłka nożna)
9. Witold Zatorski (Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, lekkoatletyka)

DZIAŁACZE (D)
1. Andrzej Cynarski (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
2. Wiesław Gomółka (LKS Orzeł Pustyny)
3. Adolf Kasprzyk (KKS Dwór Kombornia)
4. Kazimierz Krężałek (LKS Victoria Kobylany)
5. Andrzej Moskal (GKS Zamczysko Odrzykoń)
6. Stanisław Paszek (UKS TKKF MOSiR Dukla) - prezes klubu zrzeszającego ponad 60 zawodników, grających w trzech drużynach ligowych. W sezonie 2012/2013 pierwsza drużyna awansowała do II ligi. Propagator tenisa stołowego w gminie Dukla i organizator turniejów tenisa stołowego.
7. Katarzyna Rysz-Jęczkowska (Stowarzyszenie Aktiv Pro w Rymanowie)
8. Tomasz Sieniawski (Towarzystwo Sportowe Piastovia Miejsce Piastowe)
9. Józef Skomiał (LKS Jasiołka Jaśliska)
10. Roman Woźniak (Krośnieński Klub Kyokushin Karate)


Szczegóły głosowania na stronie powiat.krosno.pl