Jak wynika z danych sondażowych, ponad 50% dorosłych Polaków chętnie sięga po kupony lotto. Natomiast w takich momentach jak ostatnio – kiedy kumulacja goni kumulację – w kolejce do kolektury nieraz trzeba swoje odstać. Dzisiaj nie tylko opowiemy o ostatnich wysokich wygranych, ale także sprawdzimy, czy istnieją jakieś sposoby na zwiększenie szans na zwycięstwo w grach typu lotto.

Najwięksi szczęśliwcy w 2016 roku


Ostatni miesiąc upłynął pod znakiem wielkich kumulacji w lotto. Pisały o tym gazety i portale internetowe, a reklamy telewizyjne zachęcały nas, by zagrać w najbliższy wtorek, czwartek lub sobotę. Ponieważ przez wiele losowań z rzędu w marcu nikomu nie udawało się trafić „szóstki”, nagroda z tygodnia na tydzień powiększała się. Tak było aż do 9 kwietnia, kiedy to ponad 20 milionów złotych padło w Węgrowie.

Najwidoczniej wygrana ta zaostrzyła apetyt pozostałych graczy, ponieważ chwilę później rozpoczęła się kolejna odliczanka i piętrzące się kumulacje. W momencie, gdy tekst ten powstaje, w puli lotto znajduje się kolosalne 30 milionów zł!

Jak wygrać w lotto?


Warto uzmysłowić sobie, że wszelkie strony, albo publikacje, które (najczęściej za opłatą) oferują Wam niezawodny przepis na wygraną to tak naprawdę oszustwa. Nikt jeszcze nie zdołał opracować metody, która mogłaby zagwarantować wygraną w stu procentach. Zatem jedyne, co warto zrobić, to skorzystać z wiedzy i technik, które pomogą Wam się do tej wygranej zbliżyć.

Na początek rozwiejemy kilka możliwych wątpliwości. Jeśli – załóżmy – od lat typujecie wciąż te same numery, które znacie już na pamięć, a Wasz sąsiad wierny jest opcji „chybił-trafił”, to oboje macie takie same szanse na trafienie szóstki w lotto. Podobnie jest z wyborem metody zagrania. Niezależnie od tego, czy regularnie udajecie się do kolektur, czy może przerzuciliście się na lotto przez Internet, od niedawna dostępne też w Polsce – to w obu przypadkach macie takie same szanse na wygraną.

Czy istnieją zatem jakieś metody, które znacznie zwiększą nasze prawdopodobieństwo wygranej? Odpowiedź brzmi „Tak”. Polega to na tym, że zaznaczając liczby na kuponie lotto, zamiast zakreślić ołówkiem wymaganych 6 z 49, wybierzecie na przykład 12 w obrębie 1 pola do gry. Gra systemowa na Lottoland (znana strona z lotto online w Polsce) wygląda dokładnie tak samo, z tą niewielką i oczywistą różnicą, że zamiast zaznaczać liczby na kuponie papierowym, klikniecie w wybrane numery za pomocą kursora.

Co daje taka gra systemowa? Otóż już na pierwszy rzut oka widać, że typując wspomniane 12 liczb zamiast 6 obstawia się więcej możliwych kombinacji „szóstki”, co zbliża nas do wygranej. Przypominamy, że prawdopodobieństwo wygrania w lotto równe jest stosunkowi 1 do prawie 14 milionów. Dzięki grze systemowej, szanse te są znacznie bardziej korzystne.

Wygląda na to, że wraz z nadejściem wiosny rozpoczęła się dobra passa w lotto. Nie ma chyba osoby, której nie marzyłoby się wygranie kilku bądź kilkunastu milionów złotych. Jeśli macie jakieś inne, poza metodą systemową, sposoby na Totka, podzielcie się nimi w komentarzach!