Policjanci z komisariatu w Dukli zatrzymali mężczyznę, który dla żartu dzwonił na policyjny numer alarmowy 997 oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 i zgłaszał fikcyjne interwencje. Za taki żart mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca gminy Dukla, który kilkakrotnie dzwonił na numer alarmowy Policji i zgłaszał różne interwencje. Dyżurni krośnieńskiej komendy niezwłocznie wysyłali we wskazane miejsca policyjne patrole. Po przybyciu policjantów okazywało się, że jest to fałszywy alarm. Wymyślane przez 53-latka sytuacje dotyczyły głównie bójek, gdzie jeden ze sprawców miał mieć nóż, a także interwencji domowych. Policjanci szybko zorientowali się, że zgłaszający wykonuje telefony dla żartu.

W piątek mężczyzna został zatrzymany. Miał przy sobie telefon, z którego dzwonił na numery alarmowe i przyznał się do telefonowania na Policję i do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Przez swoje żarty wprowadził w błąd Policję, Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarną. Policjanci zabezpieczyli jego telefon i nagrania rozmów z dyżurnymi Policji i CPR.

Okazało się, że mężczyzna był wcześniej karany za różne przestępstwa.

Za taki żart odpowie przed sądem.

podkarpacka.policja.gov.pl