W tym roku nieco później bo nie 1-go a 14-go czerwca na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli odbył się Gminny Dzień Dziecka 2015.

Ten szczególny dzień rozpoczął się od Gminnego Turnieju Piłki Siatkowej w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Oprócz tego w meczu pokazowym wystąpiły zawodniczki sekcji piłki siatkowej działającej przy MOSiRze.

Na wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy musieliśmy nieco zaczekać, a to ze względu na opady deszczu. Na szczęście wypogodziło się i do końca dnia mogliśmy się cieszyć piękną pogodą. Początkowo nieliczni jednak z czasem coraz więcej dzieci wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami,bliskimi przychodziło na obiekty MOSiR. A tutaj czekało na nich mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, dmuchańce, paintball, liczne zabawy i konkursy z klaunami.

Animatorzy z Ośrodka Kultury w Dukli zadbali, aby każde dziecko miało pięknie wymalowaną twarz. Nie zabrakło również konkurencji sportowych, w których każde dziecko mogło wystartować. Dla wszystkich przybyłych strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie przygotowali bardzo interesujący pokaz ratownictwa wysokościowego.

Dzięki OSP Dukla dzieci przez chwile mogły poczuć się jak strażacy. Dzieci mogły również przejechać się kładem, który przyjechał wraz z ratownikami GOPR. Wiele osób skorzystało również z przejażdżki na koniu, a najmłodsi na kucyku. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się „trajki” – trójkołowe przepiękne motocykle, które obwoziły chętnych. Oczywiście nie mogło zabraknąć waty cukrowej, popcornu czy lodów.

Patrząc na radość dzieci, uśmiechy na ich buziach należy przypuszczać, że wszyscy bardzo dobrze bawili się na Gminnym Dniu Dziecka. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy i już teraz zapraszamy na przyszły rok!

Za współorganizowanie Gminnego Dnia Dziecka dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Dukli, Dukielskiemu Stowarzyszeniu "Wspólnie Ponad Podziałami" pod przewodnictwem Justyny Zimny-Frużyńskiej. oraz Błażejowi Szczurkowi za oprawę muzyczną i prowadzenie imprezy. Podziękowania kierujemy również w stronę służb ratowniczych, które zagościły na naszej imprezie czyli PSP Krosno, OSP Dukla oraz Bieszczadzkiej Grupy GOPR.