W dniach 29 - 30 listopada w Krakowie odbył się Finał Ogólnopolski Drużynowego Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych Żaków w tenisie stołowym. W zawodach wystartowało 16 najlepszych drużyn w Kraju w tym również UKS TKKF MOSiR Dukla w składzie Michał Olbrycht, Szymon Sporek, Szymon Maciejewski i Gracjan Wszołek.

W pierwszym dniu zawodów rozgrywane były mecze grupowe, gdzie z czterech drużyn dwie najlepsze uzyskiwały awans do ćwierćfinału.

Naszym zawodnikom przyszło w grupie rywalizować z drużynami UKS Rokicie Szczytniki, KS Gorce Nowy Targ oraz CKiS Skawina. Wszystkie mecze zostały pewnie wygrane po 3:0 co dało pierwsze miejsce w grupie oraz awans do ćwierćfinału, który był rozgrywany jeszcze tego samego dnia z drużyną UKS Dynamo Gózd. Mecz ćwierćfinałowy był bardzo ważny ponieważ wygrana dawała prawo gry o medale. Chłopcy byli bardzo zmotywowani i zdeterminowani co sprawiło, że nie dali przeciwnikom żadnych szans wygrywając 3:0. Wygrana dała prawo gry w półfinale z drużyną GLKS Nadarzyn, który był rozgrywany następnego dnia. Drużyna z Nadarzyna była uznawana za jednego z faworytów turnieju ale nasi chłopcy nie przestraszyli się rozgrywając bardzo dobry mecz i po emocjonującym grach pokonali rywali 3:2. Zawodnicy byli prze szczęśliwi docierając do finału w którym mieli się zmierzyć o złote medale z numerem jeden turnieju PUKS Arka Łętownia, która wygrała wcześniej z naszą drużyną w finale wojewódzkim.

Chłopcy chyba za bardzo chcieli zrewanżować się kolegom z Łętowni co sprawiło, że w finale zagrali najsłabszy mecz turnieju popełniając bardzo dużo prostych błędów. Finał zaczął się od "roszad" trenerów, którzy długo rozmyślali jakie ustawienie wpisać do protokołu. W pierwszym pojedynku Michał Olbrycht zmierzył się z Krystianem Kołodziejem pokonując go 3:2, w drugim meczu Szymon Sporek przegrał z Marcinem Doktorem 0:3, a kolejnym bardzo ważnym pojedynkiem był debel, którego wygrana miała przybliżyć którąś z drużyn do upragnionego złota. Po wyrównanej i emocjonującej grze wygrała para z Łętowni 1:3, w deblu chłopcy przegrali 2 sety w których prowadzili po 6:1. Przegrany debel dał prowadzenie ekipie z Łętowni 1:2. Do kolejnej gry podeszli Michał Olbrycht z Marcinem Doktorem, Michał musiał wygrać swój pojedynek aby doprowadzić w meczu do remisu i jak się okazało lider naszej drużyny nie zawiódł wygrywając partię 3:1.

Do decydującego pojedynku o złoty medal z ustawienia w protokole mieli wyjść Szymon Sporek i Krystian Kołodziej, trenerzy z Dukli Bogdan Maciejewski i Jacek Gałuszka długo zastanawiali się czy nie zrobić zmiany ponieważ po Szymku Sporku było widać duże zmęczenie trudami turnieju a na ławce rezerwowych gotowi do gry byli "świeżsi" Szymon Maciejewski i Gracjan Wszołek. Po długim namyśle trenerów zapadła decyzja, że z dwójki rezerwowych wyjdzie Gracjan Wszołek. Na Gracjanie ciążyła bardzo duża presja wyniku i widowni ponieważ był to decydujący pojedynek a dodatkowo cała hala była skupiona na tej partii gdyż inne finały i mecze o 3 miejsca zakończyły się wcześniej. Po przegranym pierwszym secie nie było widać u Gracjana nerwów tylko koncentracje i determinacje. Drugiego i trzeciego seta wygrał Gracjan, natomiast 4 set powędrował na konto Krystiana i zrobiło się 2:2 w setach. W decydującym secie i po wyrównanym początku większe zdenerwowanie i pośpiech w grze było widać u zawodnika z Łętowni, który przy wyniku 9:9 wyprowadził dwa ataki które nie trafiły w stół i wywołały u naszych zawodników, trenerów, prezesa i rodziców głośny okrzyk i radość. Cała drużyna zasłużyła na zwycięstwo, ponieważ w całym turnieju jako jedyna miała wyrównany skład, którym można było robić rotację co pozwalało odpocząć innym zawodnikom. Słowa uznania dla Michała Olbrychta, który przez cały turniej nie doznał porażki wygrywając wszystkie swoje mecze pojedyncze co potwierdza, że 3 miejsce w pierwszym Indywidualnym Ogólnopolskim Turnieju Żaków w Łodzi nie było przypadkowe.Końcowa kolejność najlepsza ósemka:
I m UKS TKKF MOSiR Dukla woj. podkarpackie
II m PUKS Arka Łętownia woj. podkarpackie
III m GLKS Nadarzyn woj. mazowieckie
IV m MLUKS Nadwiślanin Płock woj. mazowieckie
V m UKS Dynamo Gózd woj. lubeslkie
VI m UKS Orlik Gdynia woj. pomorskie
VII m UKS Return Piaseczno woj. mazowieckie
VIII m UKS Rokicie Szczytniki woj. małopolskie