Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w głosowanie, a w szczególności tym, którzy tak jak my walczyli codziennie, aby nasze przedszkole zdobyło jak największą liczbę głosów. Dziękujemy :-)

Dzieci z Przedszkola Gminnego w Dukli brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym pod hasłem "drugie Życie Śmieci". Szerząc wśród przedszkolaków ideę ponownego wykorzystania odpadów czyli tzw. upcyklingu, postanowiliśmy zrobić "coś z niczego". Wiele przedmiotów kończy swe życie przedwcześnie, mając przed sobą jeszcze tyle możliwości cieszenia nas swoją obecnością. Zwykle wystarczy tylko odrobina wyobraźni i można sprawić, by odżyły na nowo i służyły nam w nowej roli.

Tę wyobraźnię i świadomość udało się rozbudzić w dzieciach z oddziałów przedszkolnych, które ze zgromadzonych odpadów, wykonały pracę przestrzenną "Piraci z Dukli". Praca ta zdobiła nasz przedszkolny korytarz, ale przede wszystkim widniała na stronie internetowej Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego, gdzie można było codziennie na nią głosować.

Anna Buczyńska- Pac
Alicja Jaworska