19 września na obiektach Zespołu Szkół w Iwoniczu odbył się II Powiatowym Turnieju Orlik 2014 o Puchar Starosty Krośnieńskiego. Drugie miejsce zdobył zespół z Dukli.

Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn podzielonych na dwie grupy.

W grupie A rywalizowały gimnazja z Jaślisk, Rogów i Krościenka Wyżnego. W grupie B gimnazja z Iwonicza, Dukli i Klimkówki.

Zespoły grały systemem "każdy z każdym", w dwóch grupach, następnie grano półfinały oraz mecze finałowe. Walka była wyrównana, zawodnicy grali z pasją i poświęceniem. W finale zespół z Krościenka Wyżnego pokonał Duklę 1:0.

W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Jaśliskami a Klimkówką padł wynik 8:0, a o piąte miejsce Rogi pokonały Iwonicz 10:3. Prowadzona była także klasyfikacja najlepszego strzelca oraz bramkarza turnieju. Najwięcej bramek zdobył zawodnik Gimnazjum z Krościenka Wyżnego Wojciech Frydrych, który sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Najlepszym bramkarzem uznano Patryka Mezglewskiego także zawodnika z Krościenka Wyżnego.

Zawody sędziowali: Robert Gorzynik - nauczyciel ZS Iwonicz oraz uczniowie tegoż Zespołu: Patryk Gniady III LO, Jakub Skopiński III LO, Kamil Kędzior II LO, Michał Huta II LO i Marcin Lenik I LO.

Na zakończenie zawodów pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wręczali wraz z gratulacjami wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Pan Andrzej Guzik oraz urzędujący członek Zarządu Powiatu Pan Jan Pelczar.

Wyniki turnieju:

Grupa A
Rogi - Jaśliska 2 : 4
Rogi - Krościenko Wyżne 1 : 1
Jaśliska - Krościenko Wyżne 0 : 6

Grupa B
Klimkówka - Dukla 2 : 5
Klimkówka - Iwonicz 3 : 1
Dukla - Iwonicz 4 : 0

Półfinały
Krościenko Wyżne - Klimkówka 2 : 1
Dukla - Jaśliska 2 : 0

Finały
- o 5 miejsce
Rogi - Iwonicz 10 : 3
- o 3 miejsce
Klimkówka - Jaśliska 0 : 8
- o 1 miejsce
Krościenko Wyżne - Dukla 1 : 0

Kolejność końcowa
1. Gimnazjum Krościenko Wyżne
2. Gimnazjum Dukla
3. Gimnazjum Jaśliska
4. Gimnazjum Klimkówka
5. Gimnazjum Rogi
6. Gimnazjum Iwonicz