Blisko 100 delegacji rolników z województwa podkarpackiego wzięło udział w Dożynkach Wojewódzkich i Archidiecezjalnych - archidiecezji przemyskiej, zorganizowanych 31 sierpnia w sanktuarium św. Jana z Dukli.

Obchody rozpoczęły się mszą św. dziękczynną za plony pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Michalika. Uczestniczyły w niej delegacje rolników z całego Podkarpacia oraz przedstawiciele władz rządowych i samorządowych.

W wygłoszonej homilii metropolita przemyski podkreślał, że trud rolników jest szczególnie ważny teraz, gdy wokół jest tak wiele zagrożeń.

Rolnikom za ich pracę dziękował Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

List od Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego odczytał Burmistrz Dukli Marek Górak.

Po XXXI Dożynkach Archidiecezjalnych i XIV Dożynkach Województwa Podkarpackiego odbył się piknik połączony z zakończeniem wakacji. Gwiazdą wieczoru była Antonina Krzysztoń.

Zdjęcia z dożynek w wysokiej rozdzielczości można uzyskać na płycie DVD. Więcej informacji pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zdjęcia z dożynek: http://www.terazkrosno.pl/galerie/37-dukla/....