W najbliższą niedzielę 7 września Dukla gościć będzie rowerzystów z całej Polski startujących w Maratonie Rowerowym Cyklokarpaty.pl. Finał imprezy odbędzie się na malowniczych trasach Beskidu Niskiego.

Cyklokarpaty.pl to wyścigi rowerowe dla amatorów, które odbywają się w południowo – wschodniej Polsce. W tym roku odbywa się 7 edycja imprezy, od maja do sierpnia rozegrano 9 maratonów. Na malowniczych trasach Beskidu Niskiego nastąpi zwieńczenie cyklu.

Dukla będzie po raz pierwszy organizatorem Finału. Na starcie podziewanych jest 500 uczestników, na dzień dzisiejszy chęć udziału w imprezie zgłosiło blisko 300.

Organizatorzy przygotowali trzy zróżnicowane pod względem długości i trudności trasy oraz wyścig XC dla dzieci.

Trasa Hobby – dystans 24 km i 530 m przewyższenia (start 11:30), trasa Mega licząca 59 km i 1160 m przewyższenia (start 11:00) oraz najdłuższa i najcięższa Giga – 73 km oraz 1560 m przewyższeń (start 11:00). Start odbędzie się obok stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W maratonie rowerowym może wystartować każdy chętny. Warunkiem uczestnictwa jest jednak posiadanie swojego roweru i kasku.

Na odwiedzających imprezę czekać będą stoiska oferujące sprzęt i akcesoria rowerowe.

Zapraszamy wszystkich do Dukli nie tylko do kibicowania zawodnikom, ale również do startu w Maratonie. Więcej informacji można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dukli mosir.dukla.pl oraz na stronie organizatora cyklokarpaty.pl/dukla.