25 majw miejscowości Frysztak odbył się XVI Międzynarodowy Rodzinny Turniej w Tenisie Stołowym PRO FAMILIA - CUP 2014. W kategorii rodzic + dziecko do 16 lat wystartowały 4 rodziny z Dukli.

W turnieju wystartowało 83 rodziny – 166 zawodników:
- 22 rodziny – 44 zawodników z Słowacji, ( Koszyce, Presov, Śvidnik, Keżmarok, Kamienica, Vojcice, Martin, Poproć, Spisska Bela ),
- 5 rodzin – 10 zawodników z Ukrainy ( Lwów).
- 40 rodzin – 80 zawodników z woj. Podkarpackiego z następujących miejscowości – Brzostek, Głowienka Rzeszów, Krościenko Wyżne, Dębica, Dukla, Dubiecko, Turze Pole, Góra Ropczycka, Frysztak, Jasło, Szerzyny, Krosno, Jedlicze, Biecz, Bratkówka, Łańcut, Łętownia, Leżajsk, Lubatowa, Łęki Dukielskie, Binarowa, Kołaczyce, Jarosław, Moderówka, Odrzykoń, Nisko, Przysietnica, Przemyśl, Strzyżów, Stalowa Wola, Wojaszówka.
- 8 rodzin – 16 zawodników z woj. małopolskiego, Kraków, Szczawa, Olesno, Wieliczka, Skołoszów, Wola Rędzińska, Tarnów, Klucze/Olkusz.
- 8 rodzin – 16 zawodników, z woj, śląskiego, świętokrzyskiego, Gliwice, Sandomierz, Tłumień Świętokrzyski.
Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach a w jednej z nich

W kategorii rodzic + dziecko do 16 lat wystartowały 4 rodziny z Dukli:
- Artur Wszołek z Gracjanem
- Dariusz Olbrycht z Michałem
- Mariusz Sporek z Szymonem
- Bogdan Maciejewski z Szymonem

System gier wyglądał następująco:
Grano do dwóch wygranych setów i pojedynków gdzie rodzic grał z rodzicem a dziecko z dzieckiem i ewentualnie przy wyniku 1:1 decydował debel.

W pierwszej fazie turnieju grano w grupach z 3 i 4 rodzinami gdzie do dalszego etapu kwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny. Rodziny - Artur Wszołek z Gracjanem oraz Dariusz Olbrycht z Michałem zakończyli turniej na fazie grupowej natomiast Mariuszowi Sporkowi z Szymonem oraz Bogdanowi Maciejewskiemu z Szymonem udało się dotrzeć do kolejnych rund pucharowych gdzie ostatecznie zajęli Sporkowie 5 miejsce a Maciejewscy uplasowali się na 3 pozycji. Poniżej czołowa ósemka kategorii RODZIC + DZIECKO DO 16 LAT

1. Smik Miroslav + Miroslav - (Spisska Bela, Słowacja)
2. Błocho Zdzisław + Przemysław - (Olesno)
3. Maciejewski Bogdan + Szymon - (Dukla)
4. Kuźmicz Jerzy + Jakub - (Sandomierz)
5. Sporek Szymon + Mariusz - (Dukla)
6. Milan Vladimir + Martin - (Keżmarok, Słowacja)
7. Chmielowski Zbigniew + Jakub - (Dubiecko)
8. Klocek Krzysztof + Kamil - (Łętownia)

MOSiR Dukla