W sobotę 5 kwietnia w Wielopolu Skrzyńskim siatkarze SKS Dukla wzięli udział w Międzypowiatowym Turnieju Gmin Zaprzyjaźnionych w Piłce Siatkowej pod honorowym patronatem Starosty Powiatu ropczycko - sędziszowskiego - Stanisława Ziemińskiego.

W rozgrywkach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim wzięło udział 5 drużyn: Dukla, Frysztak, Niebocko, Wiśniowa oraz gospodarz Wielopole Skrzyńskie.

Drużyny już od godziny 10 rano rywalizowały o miano najlepszej drużyny tego turnieju a mecze od początku do końca były zacięte i wyrównane. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Podczas trwania wszystkich meczy na placu gry musiała przebywać jedna kobieta. Po ośmiogodzinnych zmaganiach zwycięzcą turnieju została drużyna z Wiśniowej. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Dukli. Na trzecim ekipa z Frysztaka, czwarte miejsce zajęli gospodarze Wielopole Skrzyńskie a na piątym miejscu uplasował się zespół z Niebocka (gmina Dydnia)

Nagrody w postaci pucharów oraz dyplomów wręczyli Przewodniczący Rady Powiatu – Władysław Tabasz, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie – Czesław Leja, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim – Stanisław Paryś oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim – Marcin Świerad.

Drużyna z Dukli wystąpiła w składzie: Daria Kordyś, Wioletta Madej, Jerzy Górka, Szczepan Jakieła, Krzysztof Barut, Grzegorz Zawisza, Maciej Chłap, Bartek Jerzyk.

/ZeL/