Już w najbliższy piątek tj. 15 listopada w Domu Ludowym w Cergowej odbędzie się muzyczny spektakl pn. "Antymina". "Antymina" to artystyczny program profilaktyki uzależnień, adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy 5 i 6), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Spektakl jest realizowany w oparciu o spotkania, na których młodzież dowiaduje się o zagrożeniach jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki. Wiedza ta jest podana w sposób atrakcyjny i interesujący dla młodego odbiorcy. Płaszczyzną i narzędziem do kontaktu jest tutaj muzyka rap oraz animacje multimedialne.

Spotkanie poprowadzą m.in.:
Mirosław "Kola" Kolczyk
Jest profesjonalnym muzykiem z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wydaje płyty, zarówno jako solista - Kolah, czy też jako członek różnych zespołów, z którymi współpracuje m.in. Royal Rap, Trzecia Godzina Dnia, Kawa. Nagrywał również z takimi grupami jak Elohim, Grupa Mojego Brata, Gospel Rain, Bełchatów Gospel Singers, oraz Damy Radę.Jerzy "Yuro" Pieniążek
Raper, producent muzyczny, właściciel firmy Royal Sound Production. Jest współtwórcą i producentem projektu Royal Rap. Zajmuje się realizacją i oprawą muzyczną projektu „Antymina”. Ma duże doświadczenie w pracy z młodzieżą, m.in. liczne występy i spotkania z młodzieżą szkolną oraz wychowankami domów dziecka i popraw-czaków. W ramach działalności swojej firmy prowadzi warsztaty dla młodych ludzi, mające na celu rozwijanie ich talentów oraz zainteresowań.Młodzież będzie miała okazję do bezpośredniego spotkania z muzykami – osobami, które kiedyś miały problem z narkotykami, a dzięki podjętej terapii potrafią życ bez sięgania po środki odurzające.

Spektakl wskazuje również młodzieży alternatywny sposób spędzania czasu wolnego – przy tworzeniu muzyki oraz projektów multimedialnych.

Data: 15 listopada 2013 roku
Miejsce: Dom Ludowy w Cergowej
Start: godz. 13:00
Wstęp wolny

Więcej informacji na stronach:
www.antymina.pl
www.kolahrap.pl
www.royalsoundstudio.com

Organizator: Stowarzyszenie "POMOC" z Rzeszowa
Przy współpracy ze: Stowarzyszeniem Miłośników Cergowej, Sołtysem Wsi Cergowa. Koordynacja Pan Radosław Zięba.
Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie