Punktualnie o godz. 9:30 w niedzielę 4 stycznia Ryszard Majka - Mauzer i Witold Grodzki poprowadzili ponad 80-osobową grupę na szczyt monstrualnej góry (716 m n.p.m) Cergowa.

XIX spotkanie noworoczno-opłatkowe Cergowa 2015 zorganizował Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Krośnie oraz Koło Przewodników Turystycznych przy Oddziale PTTK Krosno.

Oblodzona buczyna dodawała tajemniczości tej eskapady. Po wyjściu, były życzenia, symboliczny opłatek (pieczony chleb - dawny zwyczaj w górach) oraz dla pokrzepienia różne rodzaje nalewek. Wspólna grupowa fotka i spacer w dół. Wśród uczestników byli tacy którzy byli już na opłatku kilkanaście razy, ale także ci którzy zobaczyli Cergową po raz pierwszy. Wśród grupy po raz kolejny znaleźli się m.in.: Janko Holodniak Primator ze Svidnika z kolegami.

Po zejściu do Złotej Studni czekało ognisko, pieczona kiełbasa. Wspomnieniom nie było końca. Poprzednie wizyty na Cergowej oraz opracowywanie planów na 2015 r. Część turystów zeszła za Wodzem do Lipowicy, inni w kierunku Zakluczyny. Ostatnie słowa to Do zobaczenia za rok na jubileuszowym XX opłatku.

Jak zwyczaj nakazuje nie obyło się bez tradycyjnych kolęd.

Nowy rok bieży, w jasełkach leży, A kto, kto?...


Zdjęcia dostępne są pod adresem:
http://www.terazkrosno.pl/galerie/37-dukla/527-xix-spotkanie-oplatkowe-cergowa-2015/