Szef MSWiA Mariusz Błaszczak przebywał w piątek na Podkarpaciu. Odwiedził Rzeszów, Korczynę Miejsce Piastowe i Barwinek.
Piątkowa wizyta Ministra Mariusza Błaszczaka na Podkarpaciu rozpoczęła się od Rzeszowa, gdzie w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej szef MSWiA odznaczył 30 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej. Minister wręczył też medale "Młody Bohater" czterem chłopcom, których działania przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego.

W Korczynie szef MSWiA wręczył funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Korczynie i Wiśniowej symboliczne klucze, tym samym otworzył po czterech latach przerwy dwa posterunki.

Z Korczyny Mariusz Błaszczak udał się do Miejsca Piastowego, gdzie w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych spotkał się z uczniami klas mundurowych.

Ostatnim punktem wizyty na Podkarpaciu szefa MSWiA był Barwinek. Na granicy odwiedził Polsko - Słowackie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku i wizytował odcinek granicy polsko-słowackiej.