Wczoraj w nocy na krajowej "dziewiętnastce" w Barwinku, stado około 20 krów zablokowało drogę. Policjanci ustalili właściciela bydła i pomogli zabezpieczyć zwierzęta, które stwarzały realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W środę około godz. 21.30, policjanci otrzymali niecodzienne zgłoszenie. W Barwinku na drodze krajowej nr 19 znajdowało się stado krów, stwarzając zagrożenie dla kierowców jadących w kierunku przejścia granicznego ze Słowacją.

Po przybyciu na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustalili właściciela zwierząt. Powiadomiony gospodarz zabezpieczył należące do niego stado krów. Funkcjonariusze dopilnowali, żeby utrudnienia w ruchu na drodze szybko się zakończyły. Właściciela ukarano mandatem.

Policjanci przypominają, że za straty spowodowane przez zwierzęta, odpowiada ich właściciel. Należy zatem zadbać o właściwe zabezpieczenie pomieszczeń gospodarczych, w których przebywają zwierzęta oraz należycie sprawować opiekę nad nimi. Za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia grozi grzywna.