Krośnieńscy policjanci zatrzymali poszukiwanych za napad w Lublinie obywateli Bułgarii. Trasę, którą mogli podróżować podejrzewani, ustalono na podstawie informacji przekazanych przez lubelskich funkcjonariuszy. Policjanci z Krosna zatrzymali samochód, którym jechali mężczyźni tuż przed granicą w Barwinku.

Policjanci z krośnieńskiej komendy i komisariatu w Dukli zatrzymali obywatela Bułgarii poszukiwanego za napady z nożem na terenie Lublina. W czwartek przed południem dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie poinformował dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie o napadzie na kobietę, którego sprawcami miają być obywatele Bułgarii.

Według ustaleń policjantów z Lublina podejrzewani uciekali samochodem w kierunku granicy polsko - słowackiej. Dyżurny komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zarządził działania blokadowo - pościgowe. Około godz. 16 jeden z patroli zauważył poszukiwany samochód. Po krótkim pościgu, 100 metrów przed przejściem granicznym w Barwinku, policjanci zatrzymali podejrzewanych.

Po wykonanych czynnościach przez krośnieńskich policjantów obywatele Bułgarii zostali przekazani policjantom w Lublinie.

podkarpacka.policja.gov.pl